Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

„Kolorowe gąsieniczki” – wideo rzut okiem Marty

kolorowe gasieniczki

„Kolorowe gąsieniczki” to kolejna gra, która trafiła do naszej redakcji specjalnie dla naszych dziecięcych recenzentów. Zapraszamy na krótki filmik prezentujący grę oraz jej zasady.

Okiem rodzica

„Kolorowe gąsieniczki” to bardzo prosta gra dla dzieci w wieku 4 do 8 lat. Dwie plansze umożliwiają rozgrywkę zarówno najmłodszym graczom – dla nich lepiej wybrać stronę bez kwiatków i robaczków, jak i nieco starszych dzieci, których nie będzie rozpraszało zbyt wiele ozdobników a urozmaicenie zasad robaczkami pozwoli nieco bardziej pokombinować. W obu przypadkach pięcioletnia Marta poruszała się w grze swobodnie, z lekkim wskazaniem na stronę z robaczkami, które sprawiają, że gra jest dla niej bardziej atrakcyjna.

Napis na pudełku „Kolorowa gra edukacyjna” moim zdaniem nieco wprowadza w błąd. Dzieci w wieku powyżej czterech lat nie miewają już problemów z rozpoznawaniem i nazywaniem podstawowych kolorów, a jeśli wyeliminujemy ten element, „Kolorowe gąsieniczki” są po prostu przyjemną zabawą w dopasowywanie elementów do planszy i niewiele w tym walorów edukacyjnych. Gąsieniczki wydają się jednak dobrym wprowadzeniem dzieci w gry, które wymagają spostrzegawczości. Co ciekawe, mimo tego, że w grze ktoś wygrywa, Marta ma przy gąsieniczkach raczej stosunek zabawowy i wynik nie ma tutaj większego znaczenia. U nas zdarzało się też wykorzystywanie gąsieniczek do odrysowywania i malowania je na wymyślne tęczowe kolory.

Zabawa nie zajmie więcej niż 15 minut i to niezależnie od liczby bawiących się dzieci. Zasady są na tyle proste, że dzieci samodzielnie poradzą sobie z przestrzeganiem zasad, dlatego przy „Kolorowych gąsieniczkach” możemy pozostawić je w zabawie bez udziału rodziców. Nie ma się też co obawiać o trwałość elementów, te są bowiem wykonane z grubej tektury i powinny służyć na wiele rozgrywek. Myśląc o ewentualnym zakupie gry, warto mieć na uwadze raczej dolny przedział wiekowy.

Dziękujemy wydawnictwu Tactic za przekazanie gry do recenzji.

 Przemek „woj_settlers” Wojtkowiak PW

Tytuł: Kolorowe gąsieniczki

Autor: Virginia Charves

Wydawnictwo: Tactic

Liczba graczy: 2-4

Wiek graczy: 4-8

Czas gry: 15 minut

kolor1 kolor2 koloro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 4 września 2014 by in Recenzje, Wideo and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: