Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Redakcja

REDAKCJA

PWPrzemek „woj_settlers” Wojtkowiak – założyciel, redaktor

Od małego grałem z dziadkiem w gry karciane i szachy. Trochę później z kolegami w Talizman i Gwiezdnego Kupca. Kiedy w 2008 roku odkryłem współczesne gry planszowe, stało się to moją pasją i wciągnęło mnie do tego stopnia, że dzisiaj swoją kolekcje ponad 900 gier mam upchnięte w każdej szafie w swoim pokoju (a końca nie widać). Najbliżej mi do eurogier i gier logicznych, choć w zagranych ponad 2200 różnych grach odnaleźć można przedstawicieli innych gatunków. Z dużą radością gram też z moją dziesięcioletnią córką w gry dla dzieci, starając się dobierać dla niej tytuły wyjątkowe i powoli wprowadzając w świat „dorosłych” planszówek.

O grach piszę od kilku lat, uczestniczę w wielu konwentach krajowych i zagranicznych i ciągle jest mi mało 🙂 Aktualnie z uwagi na pracę w branży planszówkowej nie piszę już recenzji, pozostając na relacjach z konwentów, targów, wywiadach i felietonach.

JacoJacek „palladinus” Szmania  – redaktor

Od wczesnych lat młodości miałem kontakt z grami wojennymi, ogrywając niemal każdy tytuł wydany przez Dragona. W rodzinnej kolekcji wylądowały też Dyplomacja, Eurobiznes czy osławieni Komandosi. Po bardzo długich latach przerwy, odkryłem spotkania graczy w poznańskim Alibi i od tego czasu planszówki niczym wir wciągnęły mnie w odmęty swojego świata. Obecnie nadrabiam stracone lata, szukając wymagających i wciągający eurogier oraz odnawiając pasję gier wojennych, ale nie stroniąc od ameritrashy kuszących przygodą. Generalnie wszystko byle dobre, bo szkoda życia.

WSPÓŁPRACA

osobaJakub „rzabcio” Głazik

Matematyk, programista i transhumanista. Zaczęło się standardowo – od gier Encore i Sfery. Hobby właściwie umarło podczas studiów i wchodzenia w tak zwane „dorosłe życie”. Całe szczęście opamiętałem się. Głównie dzięki szokowi, który przeżyłem, gdy po latach zobaczyłem urodzaj tytułów w sklepie planszówkowym oraz na spotkaniu Gramajdy w Alibi. To tam poznałem świetnych ludzi (w tym ekipę Ciekawych Gier) i wsiąkłem na dobre – można mnie spotkać prawie na każdym spotkaniu co poniedziałkowym. Tam też pomagam w małych i dużych imprezach propagujących hobby. Gram absolutnie we wszystko – od gier imprezowych, przez euro (uwielbiam Uwe Rosenberga), ameritrashe (najchętniej tytuły „lovecraftowe”), aż po szeroko pojęte gry wojenne (szczególnie GMT po Drugiej Wojnie Światowej).Jestem bezwarunkowym wyznawcą filozofii Reinera Knizi: „podczas rozgrywki moim zamiarem jest wygrana, ale to zamiar jest najważniejszy, a nie wygrana”.

osoba-MedykRafał „medyk”

Swoją przygodę z planszówkami rozpocząłem od kultowych Osadników z Catanu, w których grałem kilka razy dziennie. Potem zabrany do Alibi przez znajomego zobaczyłem, jak świetne mogą być gry planszowe. Od tego czasu planszówki stały się moją pasją i chociaż rozegrałem już sporo partii, ciągle uważam się znowicjusza w świecie gier planszowych. Uwielbiam pozycję z bezpośrednią negatywną interakcją, a nie przepadam za grami opartymi na mechanizmie budowania talii. Zagram zarówno w gry euro, ameritrashe czy grę wojenną. Obecnie w wolnych chwilach z przyjemnością tworzę wideo o swoim hobby – grach planszowych.

2017-02-20_125227Marco „marco” Komorniczak

Chemik, pasjonat nauk przyrodniczych i zapalony motocyklista, ale przede wszystkim gracz. Gry towarzyszą mi od wczesnego dzieciństwa, gdzie oprócz chińczyka, wszystkich (dostępnych wówczas) odmian Monopolu zagrywałem się również w Magię i Miecz i gry wydawnictwa Encore. Z czasem jednak przestało mi to wystarczać i zacząłem tworzyć własne modyfikacje, a ostatecznie własne gry o bardzo szerokiej tematyce. W międzyczasie przewinęły się gry paragrafowe jak np. Wędrownik Autostrady czy karciane jak DoomTrooper. Następnie przyszedł czas na fascynację grami komputerowymi oraz RPG – głównie Cyberpunk 2020 i Warhammer. Tym ostatnim poświęciłem prawie 7 lat życia jako MG i gracz, a te pierwsze zapewniają mi rozrywkę do dnia dzisiejszego. Powrót do planszówek nastąpił kilka lat temu, gdy mój kolega wrócił z USA i zaczęliśmy w grupie 5 osób, regularnie grać w stary tytuł HeroQuest, będący wiele lat wcześniej, jego hobby podczas studiów, a do którego miał morze dodatków. Po dwóch latach, zmęczony już tym tytułem, zacząłem szukać jak wygląda aktualnie rynek gier planszowych w Polsce i na świecie, a to, co zobaczyłem było dla mnie ogromnym (pozytywnym) szokiem i początkiem wielkiej pasji. Pasji, która swoimi kolorowymi pudłami zapełniła kolejno: półkę, regał, ścianę. I dzięki której miło spędzam wolny czas oraz poznałem wielu wspaniałych ludzi.

Błażej „spiderblazz” Ślachetka

Adrian „AiS” Stolarczyk

Artur „Itsuma Oki”

Wojtek „docent” Zwijka

Masz chęci i pomysły na pisanie o grach planszowych? Dołącz do nas!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: