Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Konkurs Gra Roku 2016 trwa w najlepsze!

PGR-box1Z roku na rok na polskim rynku pojawia się coraz więcej gier planszowych oraz niekolekcjonerskich gier karcianych. Jednocześnie można zaobserwować, iż wzrasta nie tylko ich liczba, ale również i jakość. Wśród pojawiających się po polsku tytułów coraz więcej jest także propozycji rodzimych autorów, co cieszy podwójnie, ale ciężko spośród tak wielu gier wybrać te najbardziej atrakcyjne i warte poznania.

Właśnie w tym celu organizowany jest plebiscyt Gra Roku – celem konkursu jest wyłonienie najlepszych pozycji, aby je promować i w ten sposób stymulować podnoszenie atrakcyjności gier, z którymi się spotykamy. Jesteśmy pewni, że tytuł Gra Roku znany jest szerokiej rzeszy planszówkowiczów. Od 2005 roku są nim nagradzane najlepsze gry wydane na polskim rynku. Logo Gra Roku na pudełku jest gwarancją wysokiej jakości i świetnej zabawy.

Od 2014 roku obok tytułu Gra Roku, która przyznawana jest grze spełniającej główne, przedstawione powyżej założenia konkursowe, postanowiliśmy przyznawać dodatkową nagrodę dla najlepszej zaawansowanej gry planszowej. Jest to nasza reakcja na zmiany zachodzące na krajowym rynku oraz odpowiedź na głosy ze strony coraz bardziej świadomych i zaangażowanych polskich graczy.

W konkursie bierze udział każda nowa, kompletna i samodzielna gra planszowa wydana w języku polskim, która pojawiła się na rynku w ostatnim roku. Wyboru nagrodzonych gier dokonuje Kapituła konkursu składająca się z osób znanych i uznanych w środowisku planszówkowym. Aby uniknąć kontrowersji i stronniczości, z prac Kapituły wykluczone są osoby, które są autorami lub wydawcami konkurujących gier. Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że po raz kolejny jednej z naszych redaktorów – Jacek „palladinus” Szmania – bierze czynny udział w pracach nad wyłonieniem tegorocznego zwycięzcy (w ubiegłym roku był to Przemysław „woj_settlers” Wojtkowiak).

PGR-1048x480Nagrodzone gry są wyłaniane w trzech kolejnych etapach. Do każdego kolejnego etapu przechodzi coraz mniej gier, a co ciekawe, w każdym z nich stosuje się inną metodę głosowania (zostały one dokładnie opisane w regulaminie). Gwarantuje to wykluczenie przypadkowości, dzięki czemu możemy być pewni, że wygrywa gra, która jest tego warta.

Zaawansowana Gra Roku to nagroda, która ma wyróżniać tytuły adresowane do graczy wymagających od gier większej złożoności zasad oraz bardziej skomplikowanych mechanik niż gry wyróżnione tytułem Gra Roku. Nagroda ma pomóc im odnaleźć właściwy tytuł, który zaspokoi ich większe wymagania, w odróżnieniu od graczy, którzy cenią gry o nieskomplikowanych regułach i często krótszym czasie rozgrywki.

Nagroda Gra Roku i Zaawansowana Gra Roku to także prestiżowy tytuł nie tylko dla gier i ich autorów, ale również dla wydawnictw. Nagrody mają je motywować do wydawania kolejnych, jeszcze lepszych gier, a przyznane laury mają być dodatkową formą promocji, która wynagrodzi ich wysiłki w rozwoju polskiego rynku gier planszowych.

Listę tytułów zakwalifikowanych do pierwszego etapu można znaleźć klikając w poniższy link:
LISTA GIER

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 16 sierpnia 2016 by in Informacje prasowe, Zapowiedzi and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: