Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Poznajcie bohaterów z „The Exiled: Siege” („Wygnańcy: Oblężenie”)

patronat medialny

Nasz dobry król, czcigodny i bogobojny władca tej krainy, postanowił ułaskawić śmiałków, którzy zaryzykują swoim marnym żywotem i zaniosą królewskie imię na nowe ziemie. Każdy z was, który chce uniknąć odbywania sprawiedliwej kary, zostanie wysłany w podróż. Wielu z was jej nie przeżyje. Udacie się do odległej krainy, z której jeszcze nikt nie powrócił, a szkielety nielicznych śmiałków rozwleczone zostały przez dzikie zwierzęta. Ląd ten zamieszkują tubylcy, którzy z pewnością nie obdarzą was przyjaźnią. Zbudujcie schronienie, grube mury i wysokie wieże. Przetrwajcie nawałnicę i pokonajcie naszych wrogów.
A wtedy król przebaczy wam winy i staniecie się z powrotem jego wiernymi sługami, ciesząc się jego protekcją i życzliwością.

okładkaW Wygnańcach (The Exiled: Siege) gracze nie wcielają się w dzielnych rycerzy, mądrych magów, waleczne księżniczki ani praworządnych władców. Ich motywacją nie jest ratowanie świata lub zapisanie swojego imienia w pieśniach bardów. Kieruje nimi instynkt przetrwania, chęć uniknięcia długoletniego więzienia, rozczłonkowania lub śmierci na katowskim stole. W grze Wygnańcy: Oblężenie wcielimy się w ludzi wyjętych spod prawa. Prawdziwych przestępców lub też niesłusznie skazanych.

Wszyscy śmiałkowie zostają wysłani w celu skolonizowania nowego lądu, niczym XVIII-wieczni więźniowie osadzani w koloniach karnych w Australii. Przed nimi rozciąga się nieznana ziemia, którą muszą okiełznać i podbić dla swojego króla. Pierwszym krokiem jest ustanowienie przyczółku – warownego portu stanowiącego ich główne schronienie.

Oto galeria bohaterów, których umiejętności będziecie mogli wykorzystać podczas gry:

Dezerter został skazany na wygnanie za niewykonanie rozkazu i rzekomą dezercję z pola bitwy. Postanowił udowodnić, że jednak nie brakuje mu odwagi i odkupić swoje winy podczas organizowanej wyprawy na nowe ziemie.


Heretyk został skazany na śmierć za wystąpienie przeciwko panującej religii. Według oskarżycieli, w swoich kazaniach siał defetyzm i wrogość wobec możnych oraz kłamliwie obmawiał zwierzchników kościelnych.


Wiedźma została skazana na karę śmierci, ponieważ ośmieliła się przepowiedzieć królowi, że nie doczeka się nigdy męskiego potomka. Król znalazł według niego najlepsze rozwiązanie problemu – postanowił odczynić urok poprzez powieszenie wiedźmy.


Przemytnik należał do bandy drobnych szmuglerów portowych, jednak jego kamraci w najmniej oczekiwanym momencie zostawili go na pastwę straży. Przemytnik został ujęty i skazany na ucięcie ręki oraz wygnanie.


Czarodziej przez wiele lat zwodził swojego pana, nieudolnie próbując zamienić żelazo w złoto. W końcu został oskarżony o oszustwa i przywłaszczenie majątku. Skazany na 20 lat galer.


Pirat był postrachem całego królewskiego wybrzeża. Przez wiele lat bezkarnie grabił i mordował poddanych króla oraz bezlitośnie tępił najmniejsze przewinienia swoich ludzi. W końcu jego załoga zbuntowała się, a nowy kapitan wydał skrępowanego Pirata wprost w ręce królewskich siepaczy. Pirat został skazany na dożywotnią pracę w kamieniołomie.


Fałszerz był jednym z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Niestety źle wybrał mocodawcę, pomagając w przygotowaniu fałszywych dokumentów głównemu wrogowi szefa lokalnej gildii kupieckiej. Jego zleceniodawca został ujęty, a jego skazano na wyłupienie oczu.


Kieszonkowiec jest jedyną postacią, która udała się na wyprawę jako wolny człowiek. Jest córką Fałszerza, będąc jednocześnie jego prawą ręką i zastępcą. Po jego skazaniu postanowiła towarzyszyć swojemu ojcu również na nowej ziemi.


Podpalacz wychował się na ulicy i od początku fascynowała go potęga ognia. W końcu dał się uwieść mocy tego żywiołu i zaczął podpalać coraz to większe budynki obserwując szerzące się przerażenie. Po przyłapaniu podczas rozniecania ognia pod domem kowala, został skazany na śmierć na stosie.


Sześciu z opisanych bohaterów znajduje się w podstawowej wersji gry. Jeden z nich jest limitowaną kartą dostępną jedynie dla uczestników akcji na WspieramTo i Kickstarterze. Dwóch ostatnich możecie znaleźć w minidodatku.

Start kampanii na WspieramTo już niedługo, 25 kwietnia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 18 kwietnia 2016 by in Informacje prasowe, Zapowiedzi and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: