Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Zbliża się kampania The Exiled: Siege

patronat medialnyokładka25 kwietnia przewidziany jest start kampanii na WspieramTo w celu wydania polskiej edycji gry The Exiled: Siege. Angielska wersja w styczniu tego roku zebrała na platformie Kickstarter 75 tysięcy dolarów. Bardzo miło nam ogłosić, że nasz blog Ciekawe Gry obejmuje patronatem medialnym tę grę autorstwa Mateusza Albrichta. Możecie spodziewać się już niedługo dalszych szczegółowych informacji na jej temat.

W The Exiled: Siege gracze wcielają się w ludzi wyjętych spod prawa, którzy otrzymują szansę odkupienia swoich win. Ich zadaniem jest kolonizacja nowego lądu w imieniu Króla. Rozpoczynają budowę miasta z ledwie garstką żołnierzy i kilkoma naprędce skleconymi budynkami. Muszą jak najszybciej wzmocnić swoją osadę, wyszkolić załogę, rozbudować fortyfikacje i stawić czoło zbliżającej się armii.

prototyp02

Jeden z graczy może stanąć na czele formacji napastników wspieranych przez potężne machiny i przerażające potwory. Jego celem jest zamiana miasta w dymiące zgliszcza i zepchnięcie kolonizatorów z powrotem do morza.

W grze występują naprzemiennie dwie główne fazy: rozbudowa oraz oblężenie. Podczas rozbudowy gracze skupiają się na rozwoju swojego miasta lub obozowiska, szkoleniu nowych jednostek, machin i potworów oraz opracowywaniu nowych kart: rozkazów, specjalnych i reakcji potrzebnych podczas walki. Po każdej fazie rozbudowy następuje szturm. Podczas szturmu, wykorzystując dynamiczny system zagrywania kart, prowadzimy oddziały do walki, niszczymy fortyfikacje, używamy zabójczych machin i stosujemy liczne podstępy.

poziom3

Autor gry: Mateusz Albricht
Autorzy grafik: Tomasz „Morano” Jędruszek (okładka), Mateusz Albricht, Marek Sanecki
Ilość graczy: 1-5
Czas gry: 90-120 minut
Warianty gry: pełna kooperacja w roli obrońców, półkooperacja przeciwko graczowi dowodzącemu napastnikami, rozgrywka jednoosobowa
Data wydania: październik 2016

karty

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 5 kwietnia 2016 by in Informacje prasowe, Zapowiedzi and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: