Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Ciekawe Gry Kids – zagraliśmy w „Baba Yaga”

pic1778098_md

Dawno nie recenzowaliśmy gier dla dzieci, dlatego czas to naprawić. Tym bardziej, że zbliża się polska premiera tej gry, za którą odpowiedzialne są pewne dwa pionki 😉

Okiem rodzica

Seria gier opakowanych w pudełka wyglądem przypominające wielkie księgi baśni rozrasta się dość szybko. I to bardzo dobrze, bo są to proste ale podane w bardzo atrakcyjny sposób gry dla dzieci, w których motywem przewodnim jest pewna dziecięca opowieść. Wokół znanej bajki zbudowano grę, w której wszyscy gracze bawią się również podczas tury innych graczy. Kto wie czy nie lepiej, bo samo przeszkadzanie aktualnemu szukającemu magicznych składników budzi nieraz większe emocje niż samo szukanie.

Dzieciom bardzo podoba się, że zaklęcia w zabawny sposób utrudniają albo pomagają sprawiając, że każda runda wygląda nieco inaczej. To szukanie z zamkniętym okiem, to z ręką pod brodą – jest w tym dużo zabawy. Przesuwanie Baba Yagi, które odmierza czas to genialnie prosty ale jakże fantastyczny pomysł na zaangażowanie wszystkich grających. Świetnie zresztą działa to w sytuacji, gdy rodzice sterują szybkością Baba Yagi nieco dopasowując je do umiejętności dziecka.

W pudełku dołączono krótką historię, która wprowadzić może te dzieci, które jakoś ominęło wcześniej poznanie tej bajki. Tym bardziej cieszę się, że gra doczeka się polskiej wersji bo będzie ją można swobodnie przeczytać co z pewnością dodatkowo uatrakcyjni zabawę. Sama rozgrywka zajmuje około 15 minut co jest wystarczającym czasem, żeby zająć ale nie znudzić mniejsze dzieci, a to właśnie dla nich gra jest dedykowana. Sugerowany wiek 6+ spokojnie można obniżyć do 5 lat, zwłaszcza gdy nad rozgrywką czuwać będą rodzice. Dzieci powyżej 8 lat mogą nudzić się nie tylko tematem gry ale również niezbyt skomplikowaną i mało wymagającą mechaniką.

Dziękujemy wydawnictwu iello za przekazanie gry do recenzji.

 Przemek „woj_settlers” Wojtkowiak PW

Tytuł: Tales & Games: Baba Yaga

Wydawnictwo: iello

Autor: Jeremie Caplanne

Liczba graczy: 2-5

Wiek graczy: 6+

Czas gry: 15 minut

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2 sierpnia 2015 by in Recenzje, Wideo and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: