Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Wywiad z Nikodemem „Nixonem” Wróblem – koordynatorem Games Roomu na Pyrkonie 2014

nikodemCG: Zbliża się kolejny Pyrkon. W tym roku przejąłeś organizację Games Roomu po naszym redakcyjnym koledze. Możesz coś o sobie powiedzieć?
NW: Tak samo jak Kuba, jestem członkiem PSMGP „Gramajda”, chociaż w ostatnim czasie nieco mniej aktywnym. Moja przygoda z wymarzonymi od dziecka planszówkami zaczęła się 6 lat temu, kiedy to na PGA siadając do gry w uniwersum World of Warcraft, zostałem zaproszony na nieoficjalne spotkania graczy. Ciekawość zmusiła mnie do odwiedzenia pubu, gdzie takowe się odbywają do dzisiaj i całkowicie się zaraziłem tą wspaniałą pasją. Ciągle pamiętam, jak Prezes (jeden z pionierów) zaprosił mnie, zagubionego i zdezorientowanego do pierwszej gry, a był to „Samuraj”. Zawodowo pracuję jako instruktor fitness oraz trener osobisty.

CG: Na jakim etapie przygotowań jest aktualnie pyrkonowy Games Room?
NW: Games Room jest już właściwie już całkowicie rozplanowany. W tym roku jest kilka nowych rozwiązań, które mam nadzieję się sprawdzą i uprzyjemnią czas spędzony przy grach planszowych. Jedyne, co jeszcze nie jest do końca dopięte, to grafik dyżurów przy wypożyczalni.

CG: Co sprawia największą trudność organizacyjną przy planowaniu takiego przedsięwzięcia?
NW: Najtrudniej jest pogodzić się z faktem, że doba ma tylko 24h i świat poza Pyrkonem także istnieje. Nie zawsze można na bieżąco rozwiązywać problemy, ale z pomocą współorganizatorów i wyrozumiałością współtwórców programu można zdziałać wszystko. Atmosfera organizatorska jest nad wyraz pozytywna.

CG: Ostatni Pyrkon miał rekordową frekwencję. Jakiej liczby osób spodziewacie się w tym roku?
NW:Oj, aż boję się szacować. Jednak, ile stołów w Games Roomie byśmy nie mieli (a będzie znowu ich odrobinę więcej niż rok wcześniej), jestem przekonany, że i tak znajdą się gracze rozkładający gry na podłodze z konieczności. Frekwencja na pewno będzie jeszcze wyższa.

CG: Czy możesz zdradzić, jakie atrakcje będą czekały na uczestników?
NW: W tym roku nacisk kładziemy na nowości oraz gry w fazie testów. Zarówno znanych wydawnictw, jak i dosłownie „gry z szuflady”. Jest kilka ciekawych pomysłów i kto wie, może właśnie na tegorocznym Pyrkonie będzie okazja zapisać się w historii jako tester planszowego hitu? Nie zabraknie również turniejów znanych gier oraz tradycyjnych pyrkonowych wyzwań i miniturniejów.

CG: Czy Games Room będzie w tym samym miejscu co rok temu? Zmieni się ilość dostępnego miejsca?
NW: Dokładnie ta sama hala będzie przeznaczona pod Games Room, ale odrobinę mniej ograniczona powierzchniowo przez inne bloki tematyczne. Mimo wszystko rozmiar raczej porównywalny.

CG: Tradycją Pyrkonu był zawsze nocny Games Room. Czy wiadomo już coś o nocnym graniu w tym roku?
NW: Nocne granie było w zeszłym roku zaskakująco mocno oblegane, także w tym roku dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było przeprowadzone jak najsprawniej. Nie zakładamy żadnych ograniczeń w nocy i zapewnimy pełną swobodę wypożyczania i grania przez cały czas trwania konwentu.

CG: W zeszłym roku dało się słyszeć głosy, że wypożyczalnia gier była słabo zaopatrzona w nowości. Czy w tym roku powinno być lepiej?
NW: Tegoroczny Games Room jest pod znakiem premier. Już można zobaczyć kilka tytułów, które jeszcze nie zostały nigdzie dotychczas pokazane. Co więcej, niektóre dostępne tytuły będą miały swoją oficjalną premierę w późniejszym terminie. Zapraszam do działu „Testuj na Pyrkonie” na naszej stronie internetowej. Oprócz tego przewidziane są tzw. mini-wypożyczalnie wydawców gier, które na pewno będą zaopatrzone także w najbardziej aktualne tytuły.

CG: Czy ekipa rozjaśniaczy zasadowych jest już skompletowana? Jak duży skład przewidujesz?
NW: Jak zawsze zainteresowanie pomocą w tej kwestii jest i już mamy zapisanych kilkanaście osób do tłumaczenia zasad, a do tego 7 osób z Games Room Teamu (Szczecin) tradycyjnie zajmie się prowadzeniem wypożyczalni. Jednak przez wzgląd na zapotrzebowanie osobowe podczas nocnego grania, kadra trochę się rozłoży w czasie i może nie być aż tak widoczna liczba rozjaśniaczy. Jesteśmy tylko ludźmi, ale za to na energetykach.

CG: Czy ewentualni chętni do pomocy mogą się do Ciebie zgłaszać? Jakie warunki muszą spełnić? Jak się z Tobą skontaktować?
NW: Najprościej napisać na mój adres mailowy (nikodem.wrobel@pyrkon.pl). Potrzebujemy przede wszystkim osób zaznajomionych z grami planszowymi, ale nie pogardzimy żadną chętną parą rąk do pomocy. Mile widziany zapał, pozytywna energia i dużo cierpliwości.

CG: Czy zmieni się coś w systemie wypożyczania gier? Nadal będziecie zabierać kaucje w postaci dokumentu tożsamości?
NW: W tej sferze niewiele się zmieni, ale planujemy wykorzystać skanery kodów, aby przyspieszyć proces wydawania i przyjmowania gier.

CG: Masz może jakiś apel czy prośby do uczestników Pyrkonu?
NW: Przede wszystkim – bawcie się dobrze!

CG: Czego Ci życzyć?
NW: Wyspania się po zakończeniu festiwalu 🙂

CG: W takim razie tego właśnie życzymy. Dziękujemy za wywiad.

Reklamy

4 comments on “Wywiad z Nikodemem „Nixonem” Wróblem – koordynatorem Games Roomu na Pyrkonie 2014

 1. Kuba Polkowski
  17 marca 2014

  Czy można prosić organizatorów Games Roomu o przygotowanie minimapki dla planszówkowiczów, obejmującej planszowe stoiska i godziny ewentualnych atrakcji na nich, a także ewentualną osobną listę prelekcji i spotkań z ludźmi z „naszego” świata?

  • Nikodem "Nixon" Wróbel
   17 marca 2014

   Taka minimapka jest już niemal ukończona i powinna się ukazać w Internecie najpóźniej w środę, a na miejscu na pewno będą takie do wglądu. Tak samo z rozpisaną listą zaplanowanych atrakcji, chociaż zdecydowana większość z nich już jest dostępna na stronie w programie, brakuje jedynie dokładnych odnośników do miejsca, jednak wszystko się dzieje w Games Roomie.

 2. Kuba Polkowski
  17 marca 2014

  Bomba, dzięki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 17 marca 2014 by in Konwenty, Wywiady and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: