Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

„Budowa zamku” – wideo rzut okiem Zuzi

pic1876568„Budowa zamku” to reedycja gry z 2000 roku pod tytułem „Zacrobates”, która charakteryzowała się koszmarną oprawą graficzną. Na szczęście wydawnictwo Foxgames osadzając ten tytuł na naszym rynku, postanowiło ją zmienić, co z pewnością wyszło na lepsze.

Okiem rodzica

Jak widać, jest to wariacja na temat mechaniki memory, która jest raczej przyjazna dla dzieci, gdyż po prostu mają one bardzo dobrą pamięć. Co do samej gry, to zaskakująco dużo miejsca potrzeba na rozgrywkę jak na tak mały kartonik z talią kart, gdyż musimy rozmieścić wszystkie 45 sztuk. Od strony graficznej prezentuje się bardzo przyjemnie – bajkowe grafiki trafiają w dziecięce gusta, bo jak można sprawdzić, wydawca skorzystał z usług sprawdzonego grafika znanego z produkcji dla dzieci – Macieja Szymanowicza. Biorąc pod uwagę dziecko obeznane z bardziej zaawansowanymi grami, tytuł ten wydaje się mieć bardzo krótką żywotność, gdyż jest mechanicznie bardzo, bardzo prosty, a wręcz banalny. Po kilku partiach, nawet w wariant “zaawansowany”, Zuzia już nie wyraża chęci zagrania w „Budowę zamku” na rzecz, chociażby “Mamma mii!”.
Może to się odnosić oczywiście do tych starszych dzieci, ale co do sugerowanego dolnego wieku też mam pewne wątpliwości. Sześciolatki, nawet jeśli potrafią rozpoznać liczby, mają duży problem z oszacowaniem, czy to jest już odpowiedni czas, by dołożyć odkrytą właśnie kartę do swojego zamku. Obserwując grające dzieci i ich reakcję na tę grę, wydaje mi się, że jest to dobra pozycja dla 7-8 latków, które nie miały jeszcze kontaktu z planszówkami i dzięki temu tytułowi mogą się przekonać do tej formy rozrywki.

Dziękujemy wydawnictwu Foxgames za udostępnienie egzemplarza gry do recenzji.

Tytuł: Budowa zamku
Autor: Dominique Ehrhard
Wydawca: Foxgames
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 minut
Wiek graczy: 6+

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 9 marca 2014 by in Recenzje, Wideo and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: