Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Gra bez tytułu od CGE

Przechadzając się pomiędzy stoiskami wydawnictw na targach w Norymberdze, spotkałem kilku znanych autorów, którzy chodzili ze swoimi torbami wypchanymi prototypami. Zatrzymywali się na stoiskach potencjalnych wydawców swoich nowych gier i robili krótkie prezentacje. Właśnie jedną z takich prezentacji udało mi się podpatrzeć i podsłuchać. O grze bez tytułu opowiadał sam Petr Murmak. Spytałem oczywiście czy mogę sfotografować prototyp dla naszego bloga, dlatego mogę zaprezentować i opisać to co udało mi się podsłuchać.

Gra będzie w dość ciekawy sposób, wykorzystywać specjalne oprogramowanie stworzone na systemy iOS i Android (przynajmniej na to wyglądało w prezentacji). Część elementów gry to składniki potrzebne do magicznych wywarów. Złączone razem, tworzą substancje o określonej kolorystyce oraz nazwijmy to dość ogólnie dodatnich, ujemnych lub neutralnych właściwościach. Program na komórce, wykorzystujący kamerę skanuje składniki, które rozpoznaje po kolorowych kropkach umieszczonych w narożnikach karty i pokazuje wynik zmieszania danych elementów. Celem graczy ma być takie mieszanie składników i korzystanie z pomocy różnych specjalistów, aby wynaleźć jak najbardziej zaawansowany specyfik. Nie obędzie się od zatrudniania ochotników do testowania naszych specyfików, kupowania nowych składników, odwiedzania specjalistów od transmutacji czy wreszcie publikowania naszych osiągnięć. Będziemy też zdobywać uznanie w świecie naukowym lub popadać w niełaskę, jeśli nasze eksperymenty nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Trudno mi określić, na ile gadżet z wykorzystaniem telefonu to tylko bajer, a na ile nowy trend w mechanice w grach planszowych. Z pewnością będziemy interesować się tytułem jeszcze nie raz. A jak się zresztą na końcu prezentacji okazało, to wcale nie jest nowa gra Vlaady, tylko nowego autora, który wyda swoją pierwszą grę właśnie w Czech Games Edition (CGE). Gra ma mieć swoją premierę w Essen tego roku.

cgcg0 cg1 cg2 cg9 cg8 cg7 cg6 cg5 cg4 cg3

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 9 lutego 2014 by in Konwenty, Zapowiedzi and tagged , , .
%d blogerów lubi to: