Ciekawe Gry

gry planszowe i nie tylko

Bim Bamm! – video rzut okiem Marty

bimbammRecenzowanie gier dla dzieci przez dorosłych to nie lada sztuka. Dlatego na naszym blogu, oddajemy głos tym, którym te gry są dedykowane. Zaczynamy od gry wydawnictwa Fox Games – „Bim Bamm!”. O grze opowiada pięcioletnia Marta.

Okiem rodzica

„Bim Bamm!” to kolejna wariacja mechaniki opartej na memory. Mam wrażenie, że właśnie element pamięciowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów w grach dla dzieci. Dzieci nie mają z tym problemu i najczęściej są w tym lepsze od rodziców. Tym razem, memory ograniczono do 16 dwustronnych kafelków, ale ubrano w interakcję. Dzieci dostają zadanie znalezienia i odkrycia konkretnego zwierzątka i szukają pięciu zwierzątek, które mają na swojej karcie. Mały obszar gry powoduje, że nieustannie przeszkadzamy sobie w poszukiwaniu odpowiedniej liczby zwierzątek. Dwustronne kafelki i cele sprawiły, że mechaniczne memory stało się świetną zabawą. Potrzeba sprytu, obserwowania innych i czujności. Przecież ktoś może szukać tego samego co ja. A może zamieć się z kimś kartą?

Pod okiem rodziców, z grą poradzą sobie dzieci młodsze niż sugerowany przez wydawcę wiek 6+, a krótki czas gry pozwala nie znudzić dzieci nawet przy dwóch partiach z rzędu. „Bim Bamm!” nie stawia sobie celu edukacyjnego, pomaga jednak w ciekawy sposób stawiać dzieciom pierwsze kroki w trudnej sztuce rywalizacji i współzawodnictwa. To też sprawia, że sam dobrze się bawię, grając z dziećmi w „Bim Bamm!”.

Dziękujemy wydawnictwu Foxgames za udostępnienie egzemplarza gry do recenzji.

Tytuł: Bim Bamm!
Autor: Lukas Zach, Michael Palm
Wydawnictwo: Fox Games
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minut

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 26 stycznia 2014 by in Recenzje, Wideo and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: